fbpx

Fyzioterapie

Fyzioterapie - je založená na podrobné diagnostice pohybového aparátu. Provádíme terapie pro úlevu od bolesti zad a kloubů, při migrénách, cvičení při vyhřezlé ploténce, zlepšení pohyblivosti, kompenzace sportovního zatížení, konzultace poúrazových a pooperačních stavů, apod.

Nabízíme

 • Spirální stabilizace páteře

  O co jde?

  Cvičení dle MUDr. Richarda Smíška zaměřené na stabilizaci a mobilizaci páteře. Vzniklo z principů spirální dynamiky. Při cvičení dochází k aktivaci spirálně uložených svalů v těle, díky čemuž dochází ke snížení tlaku na meziobratlové disky a nasávání tekutiny do ploténky, k její regeneraci. Zároveň se zformuje celá postava a aktivuje svalstvo nohou, hýždí, pánevního dna, břicha, mezilopatkové svaly. Následně dochází k uvolnění svalů a protažení vertikálních svalových řetězců.

  Při našich lekcích se snažíme v malé skupině věnovat maximální pozornost správně provedenému cviku. Pouze komplexní zapojení svalů od plosky nohy až po hlavu přinese kýžený efekt. Snažíme se o přenesení nově získaných dovedností ze cvičení do běžného denního fungování. Lekce je završena krátkou relaxací ve vhodné poloze, která je pro každého klienta upravena podle jeho individuálních potřeb.

  S čím pomůže?

  Cvičení pomůže od bolestí zad, hlavy, nohou, pomůže s posílením svalů nohou, pánevního dna, trupu celkově. Ale i jako kondiční a kompenzační trénink. Bonusem je tvarování postavy, lepší držení těla a ladnější chůze

  Pro koho?

  Cvičení je vhodné pro osoby s bolestmi zad, skoliózou, VDT, plochonožím, vbočením palce atd.

 • Viscerální terapie

  O co jde?

  Jedná se o novinku ve fyzioterapii, která se zabývá cílenou práci s orgány přes jejich obaly, za účelem jejich uvolnění a zlepšení jejich funkce.

  • Zdravé orgány mají fyziologický pohyb. Jeden orgán se pohybuje vůči druhému orgánu (kloužou vůči sobě). Při únavě nebo u nemocných jedinců se pohyb zpomaluje.
  • Orgány obalují membrány, fascie a vazy a spojují je s ostatními tělesnými součástmi (se svaly). Proto jakýkoliv funkční blok nebo srůst k jiné struktuře (i v malém rozsahu) má za následek funkční poškození tohoto orgánu.

   S čím pomůže?

  Následkem poškození orgánu může být řada obtíží. Vzniká bolest (př. hlavy, ramene, kolen), omezení pohybu, změna držení těla (až skolióza).

  Pro koho?

  Vhodná pro Vás, kteří máte pohybové obtíže, pro ženy s gynekologickými problémy, a všechny se zažívacími obtížemi.

 • Měkké techniky a mobilizace

  O co jde?

  Měkké techniky - Pomocí měkkých technik se ovlivňují tzv. měkké tkáně (kůže, podkoží, svaly, facie a svalové úpony). Můžeme je ovlivnit několika způsoby - protažením, hlazením, tlakem nebo řasením. Nejedná se však o masáž.

  Mobilizace - Mobilizace je součástí manuální terapie, při které se postupně odstraňují kloubní blokády a tím se obnovuje pohyblivost v daném kloubu, popřípadě části páteře. Mobilizační techniky jsou jemné opakující se pohyby v kloubu (zkrátka tam, kam až nás kloub pustí). K usnadnění aktivace příslušných svalů a svalových skupin se využívá také dechu a pohledu očí. V okolí zablokovaného kloubu či segmentu se mění i měkké tkáně, bývá zhoršený krevní i lymfatický oběh.

  S čím pomůže?

  S bolestmi páteře, kloubů a svalů.

  Pro koho?

  Pro všechny po úrazu, přetížené, při vadném držení těla, při větší statické zátěži, (sezení u PC apod.).

 • Kineziotaping

  O co jde?

  Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze - pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Pomocí kineziotapingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek (tejpů) umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivující ozdravné procesy. Tejpy se zastřihují do různých tvarů, aby splnily účel kineziotapingu.

  S čím pomůže?

  Tejpování se využívá u bolesti zad, hlavy, bolesti v oblasti křížové kosti, po úrazech, při vadném držení těla, úponových bolestech, při menstruačních bolestech atd.

  Pro koho?

  Pro sportovce s přetíženými svaly, pro lidi po úrazech, pro ženy, muže i děti.

 • Úprava pohybových stereotypů

  O co jde?

  Častou příčinou vadného stereotypu je omezení hybnosti v kloubu, či kloubní vůle (může tp být ale také následek špatného pohybového stereotypu. V tomto případě fyzioterapeut pomáhá rozcvičit daný kloub. Dle potřeby provede často i mobilizaci. Pak se můžeme začít věnovat postupně nácviku správného pohybového stereotypu a zapojení svalů do správného pohybu.

  S čím pomůže?

  S chronickými bolestmi zad a kloubů, nesprávným držením těla

  Pro koho?

  Pro všechny, kteří už dál nechtějí trpět bolestmi

 • Metoda Ludmily Mojžíšové

  O co jde?

  Originální léčebná metoda, která může léčit druh neplodnosti způsobený špatným stavem pohybového systému. Využívá mobilizace, techniky měkkých tkání, pasivní pohyby, masáže a tepelné procedury. Léčba se zaměřuje na páteř, pánev a svaly celého těla.

  Tato metoda je založena na principu, že existují reflexní vztahy mezi páteří a vnitřními orgány. Dojde-li k dysfunkci páteře, dochází také k dysfunkci odpovídajícího vnitřního orgánu a obráceně. Dlouhodobé a nadměrné podráždění z nervových vláken způsobuje nadměrné zvýšení spazmu (neboli křeče) ve svalech kolem páteře a svalů pánevního dna.

  K čemu to vše vede?

  • Nadměrné namáhání svalstva vejcovodů způsobuje jejich neprůchodnost
  • Spazmus děložního čípku způsobuje bolestivou menstruaci
  • Spazmus dělohy může způsobit „dráždivé lůno“, tj. stav, který může zapříčinit opakované potraty
  • Spazmus pochvy může mít za následek bolest při pohlavním styku.
  • S čím pomůže?

  Vertebrogenní poruchy (bolesti zad), neplodnost, bolestivá menstruace, bolestivý pohlavní styk, bolesti kostrče, skolióza, inkontinence, zácpa, bolesti v pánevní oblasti

 • McKenzie metoda

  O co jde?

  McKenzie diagnostická metoda® (MDT) je mezinárodně uznávaná metoda vyšetření a léčby bolesti páteře a periferních kloubů, vynalezená novozélandským fyzioterapeutem Robinem McKenziem. Celosvětově je hojně používána již více než 30 let. MDT terapeuti jsou trénováni pro vyšetření a diagnostiku všech oblastí muskuloskeletálního systému.

  S čím pomůže?

  Metoda je tedy vhodná pro celý pohybový aparát, tj. jak pro bederní a krční páteř, tak i periferní klouby jako např. rameno, kyčel, koleno, aj.

  Postup a technika

  Diagnostický a terapeutický systém je založen na autoterapii, kdy je pacient fyzioterapeutem veden k cílenému aktivnímu cvičení a režimovým opatřením, které ho mají naučit, jak si může sám účinně pomoci od bolestivých stavů pohybového aparátu a jak těmto potížím sám předcházet. Během léčby pacient cvičí obvykle pouze jeden cvik několikrát za den a současně dodržuje pokyny pro usnadnění běžných denních činnosti (např. při oblékání, sezení, stání, běžné hygieně, aj.), aby se bolestivé příznaky tolik neprojevovaly.

  V pravém slova smyslu je MDT komplexním léčebným přístupem se spolehlivými principy a zásadami. Pokud je systém MDT správně pochopen a aplikován, může být velmi úspěšný.

 • Osobní tréninky a Cvičení ve skupinách

  OSOBNÍ TRÉNINKY POD DOHLEDEM FYZIOTERAPEUTA

  kondiční cvičení a posilování, bosu, velké míče, TRX apod.

  CVIČENÍ VE SKUPINÁCH

  cvičení na míči, SM systém, cvičení s vlastní vahou těla, práce a cvičení s dětmi

 • Bazální programy a podprogramy

  O co jde?

  BPP nabízí řešení pohybových obtíží na základě poznatků o  vývoji lidské motoriky v prvním roce života. 

  Postup a technika

  Jedná se o terapeutický koncept, vytvořený paní Jarmilou Čápovou, a vycházející původně z Vojtovy metody reflexní lokomoce. Oba koncepty stojí na předpokladu, že jsou nám geneticky dány základní pohybové programy vzpřimování a pohybu v prostoru. V rámci těchto programů probíhá náš normální pohybový vývoj. Lze je ovšem také vyvolat, a v rámci konceptu BPP se tak děje pomocí přesně definovaných poloh a aktivity svalů. Mozek, informovaný dokonale o poloze i aktivitě, je na základě těchto informací schopen vybavit správné pohybové vzory. Tím dojde ke změně strategie řízení pohybu, a následně k práci těla na úzdravě.

  S čím pomůže?

  Koncept BPP lze využít v léčbě četných neurologických a ortopedických diagnóz, jako je poúrazové poranění míchy, CMP, periferní i centrální parézy, roztroušená skleróza, některé poúrazové stavy, bolestivá ramena a kyčle, bolesti zad, hlavy, vadné držení těla, skolióza a funkční poruchy pohybového systému.

Personál

 • Lucie Janalíková

  Již jako předškolní dítě, jsem si hrála na to, že někoho „napravuji“ a měla jsem vždy ohromnou radost, když se mým blízkým ulevilo. Tato radost přetrvává dodnes a jsem opravdu upřímně šťastná, když se daří Vaše obtíže řešit. Fyzioterapie je krásný obor, který jsem si zamilovala. V uších mi stále zní věta profesora Lewita: „Ten kdo léčí jen v místě bolesti, je ztracen.“ Často je totiž příčina bolesti úplně někde jinde, než tam, kde samotná bolest vyzařuje. Baví mě to pátrání po pravé příčině obtíží a rozklíčování „záhad“ našich těl. Propojení s čínskou medicínou mi dává OBROVSKÝ SMYSL. Pracovala jsem 11 let ve FN Ostrava, kde jsem nabrala mnoho zkušeností, ale stále mi zde chyběl čas na pacienta a celostní přístup k němu. Možnost vnímat člověka jako biopsychosociální celek a podporu v dalším vzdělávání mi nabídla právě Petra Vachová v jejím centru fyzického a duševního zdraví - Sakura Clinic. Vy, Lidé, jste pro mě obrovskou studnicí moudra a zkušeností a velmi často se učím já od Vás. Takže za Vás moc děkuji a Těším se na setkání s Vámi.

Reference

Daniel B.
21.10.2021, 19:49
Reference: Lucie Janalíková
100 % profesionalita a skutečný zájem pomoci v kombinaci s osobním a přátelským přístupem. Mám výhřez … Číst více
Tereza
23.09.2021, 19:00
Děkuji Lucii Janalíkové za odbornou péči a pomoc se "zamrzlým ramenem".
Po terapii a cvičení doma mám rameno úplně v pořádku, rozsah … Číst více
Věra
26.03.2021, 16:45
Včera jsem poprvé navštívila tuto kliniku. Velmi příjemné a milé prostředí. Skvělý personál a paní fyzioterapeutka se mi věnovala … Číst více

Ceník


Jednorázové vstupní vyšetření

 • Vstupní diagnostika (zahrnuje důkladné vyšetření + terapii + nácvik a proškolení v autoterapii) 120 min.1890,-
 • Vstupní diagnostika (zahrnuje důkladné vyšetření + základní terapii) 90 min.1590,-
 • Vstupní diagnostika děti (zahrnuje důkladné vyšetření + základní terapii) cca 60 min.1100,-

Terapie

 • 60 min.890,-
 • 90 min.1290,-
 • 120 min.1690,-

Konzultace

 • 30 min.550,-

Tejpování

 • V rámci terapeutické jednotky3,-/1 cm pásky
 • Mimo terapeutickou jednotku490,- + 5 ,-/1 cm pásky

Permanentky: 5 vstupů 5% sleva, nebo 10 vstupů 10% sleva, platnost permanentek 6 měsíců

Skupinové cvičení pro zdravá záda

 • 10 lekcí2520,-
 • jednorázový vstup280,-

Platnost permanentky: 3 měsíce od data čerpání. Přihlásit se na jednotlivá cvičení můžete v rezervačním systému.

Pokud nemáte přihlašovací údaje, kontaktujte naši recepci.

Fotogalerie

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE