fbpx

Příběhy z praxe

V tomto článku se podíváme na to, jak tradiční čínská medicína pomáhá tam, kde už i jiné metody selhávají. 

PŘÍBĚH PRVNÍ

☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Klient: Paní, 48 let
☯️ Hlavní potíže: Bolesti břicha, problémy s trávením, pocity na zvracení, nadýmání a rozpínání v břiše. 
☯️ Další potíže: Bolesti hlavy, oboustranné i na temeni, byla zde potřeba chladit. Závratě při chůzi, pocit nejistoty, strach, že upadne. Ve 24 letech psychické problémy, nemohla jíst a objevily se potíže se žlučníkem. Prožívá hodně stresu v práci. Od jara 2018 se stav zhoršuje - závratě, pak bolesti břicha a blokáda páteře, na níž má v současné době nemocenskou. Pociťuje tlak v očích, v uších syčí. U snídaně pociťuje bušení srdce, přičemž EKG je v pořádku. Vyprazdňování nepravidelné. První den menstruace bolesti břicha.
☯️ Pokračování dalších potíží: Když se nají má křeče v břiše a v noci nemůže spát. Problémy při usínání, budí se v noci a břicho ji tlačí. Mívá špatné sny.
☯️ Princip léčby: Podpořit trávení, uvolnit stagnaci Qi a uvolnit psychický stres, podpořit spánek a ztlumit bolesti hlavy.
Aplikovali jsme akupunkturu na podporu trávení a uvolnění napětí a vytvořili individuální bylinný recept.
☯️ Výsledek: Paní přišla na kontrolu po 14 dnech, kdy brala individuální bylinné směsi a cítila se o 80% lépe. Může se najíst, břicho nebolí, ani nemá nevolnosti. Hlava nebolí, jen pociťuje stále závratě při chůzi. Uvádí, že má mnohem více energie a necítí se tak unavená a eliminoval se stres.
V tuto chvíli pracujeme dále na závratích a do budoucna upravíme premenstruační bolesti břicha. 

PŘÍBĚH DRUHÝ

☯️ Terapeut: Vladimír Maňásek
☯️ Hlavní potíže: Po vysazení antikoncepce se paní necítila dobře a začala mít problémy s cyklem. 
☯️ Princip léčby: Pan Maňásek zahájil léčbu pomocí akupunktury a bylinek. Již po první akupunktuře se stav velmi zlepšil. 
☯️ Výsledek: Všechny příznaky PMS se výrazně zlepšily a paní se cítí mnohem lépe.
☯️Názor klientky: „Moc děkuji za laskavý osobní přístup, pohodovou atmosféru a profesionalitu pana Maňáska.“

PŘÍBĚH TŘETÍ

☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Hlavní potíže: Trápily mne velké žaludeční potíže, které začaly po špatně předepsaných antibiotikách. Z každého jídla mi bylo okamžitě nevolno, nemohla jsem skoro jíst a moje váha a zdraví se rapidně propadlo.
☯️ Princip léčby: Paní Petra zahájila léčbu pomocí akupunktury a bylinek. Již po první akupunktuře se stav velmi zlepšil. 
☯️ Výsledek: Hned po úvodní konzultaci u paní Petry jsem měla skvělý pocit a naději, že mi zase bude lépe. Paní Petra má také velkou zásluhu na zlepšení mého psychického stavu, její vřelost a pozitivní energie je naprosto nakažlivá a pokaždé od ní odcházím jako nový člověk. 
☯️ Názor klientky: „Pokud hledáte místo kde vám pomohou od problémů, s kterými si často nikdo neví rady, jste na správné adrese. Sakura Clinic mohu všem vřele doporučit.“

PŘÍBĚH ČTVRTÝ

☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Hlavní potíže: Po vysazení antikoncepce obtíže s nepravidelným menstruačním cyklem (zpoždění až 77 dní)
☯️ Princip léčby: Léčba pomocí fytoterapie (bylinek). 
☯️ Výsledek: Menstruační cyklus se dostavil díky zahájené léčbě bylinkami.
☯️ Názor klientky: „Šťastná som ako blcha a nemusím ísť na injekciu. Nič som nebrala iba odvar z byliniek. A stálo to za to počkať a nedávať do seba zase nejakú chémiu!!! Takže opať ma raz čínska medicína nezklamala!!! Ďakujem mooooc!!!! Eva.“

PŘÍBĚH PÁTÝ

☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Hlavní potíže: Zranění při sportu, které omezovaly pohyb (bolesti kloubů a šlach v ruce).
☯️ Princip léčby: Léčba pomocí fytoterapie (bylinek) a akupunktury.
☯️ Výsledek: Během týdne pacient pociťoval jen mírnou bolest v místě zranění a po necelých 14 dnech bolest odezněla úplně.
☯️ Názor klienta: „K paní Petře jsem se dostal náhodou přes moje známé, kteří mi o ní vyprávěli, že je špičkou ve svém oboru a musím uznat, že se nemýlili. Musím se přiznat, že jsem tomu ze začátku moc nevěřil, ale výsledky mě velice rychle vyvedly z omylu. Tímto bych chtěl paní Petře poděkovat, že mi pomohla od nepříjemné bolesti kloubů a šlach v ruce a já opět mohl bezproblémově sportovat. Děkuji.“

PŘÍBĚH ŠESTÝ

☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Klient: Žena, věk 50 let
☯️ Hlavní potíže: Několik let těžké migrény s aurou (při této komplikaci přetrvávají příznaky jako zmatenost, částečná paralýza nebo porucha řeči po celou dobu záchvatu) trvající i několik týdnů. Opakované zažívací problémy. V dětství zjištěna polyvalentní alergie (prach, roztoči, pyly, celá řada potravin). Léčí se se srdcem a velmi kolísá krevní tlak. Zhruba 20 let trpí bolestí zad (od autohavárie). Nyní bolesti žaludku a levého podžebří. Stav se dále komplikuje o pálení žáhy a vracení se kyselého obsahu. Klientka rychle vyhladoví a někdy trpí na záchvaty přejídání. Projevy nástupu menopauzy, návaly a opocení.
☯️ Dle diagnostiky 10 otázkami jsou významnými body: Střídání pocitu horka přes den a chladu na večer, nesnášenlivost průvanu, nadměrné pocení v podpaží a dekoltu, pot barví prádlo do žluta a zapáchá, pocit knedlíku v krku spojené se suchostí, zhoršení zraku komplikovaný syndromem suchého oka, pískání v uších a šum, celoroční rýma (často až do zelena), častý kašel (husté žluté hleny), vyskytuje se tlak na hrudi, palpitace.
Tento stav byl diagnostikován jako postižení Shao Yangových oblastí a nerovnováha žlučníku a jater s postižením sleziny.
☯️ Princip léčby: Léčba pomocí fytoterapie (bylinek), akupunktury a masáží Tui-Na
☯️ Výsledek: Po měsíci léčby celá řada příznaků odezněla a stav se výrazně zlepšil.
☯️ Názor klienta: „Již netrpím bolestmi hlavy, ty přijdou jen zřídka a trvají krátkou dobu, žaludeční problémy a bolesti v podžebří vymizely, nicméně stravu si hlídám stále. Pocit knedlíku v krku vymizel. Tlaky na hrudi a palpitace taktéž vymizely spolu s pískáním v uších.“

PŘÍBĚH SEDMÝ

☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Hlavní potíže: Ženu trápily 6,5 let potíže s chlamydiemi
☯️ Princip léčby: Léčba pomocí fytoterapie (bylinek)
☯️ Výsledek: Během 4 měsíců se snížily hodnoty z 3,70 na 0,30
☯️ Názor klienta: „Byla jsem dnes na testech chlamydii a za ty 4 mesice jsou uplne pryc. Mam vsechno negativni. Fakt uzasne! S doktorem 6,5 roku a s Vama 4 mesice. Diky moc!"
PŘÍBĚH OSMÝ
☯️ Terapeut: Petra Vachová
☯️ Hlavní potíže: Žena s bolestí kotníku, v důsledku uhýbaní před bolestí špatný pohybový vzorec a bolest kolene i kyčle. Noha několikrát operována
☯️ Princip léčby: Léčba pomocí akupunktury a fytoterapie (bylinek)
☯️ Výsledek: Po 14 dnech terapie je noha v pořádku a bez bolestí
PŘÍBĚH DEVÁTÝ
☯️ Terapeut: Vladimír Maňásek
☯️ Klient: Chlapec 13 let, vokální tiky
☯️ Hlavní potíže: U chlapce se poslední 2 měsíce před koncem školy začaly projevovat četné hlasové tiky, opakující se i několikrát za minutu. Od útlého dětství jej trápí tiky motorické, které v době terapie téměř nepozoroval. Bývaly bolesti hlavy a časté záchvaty vzteku. Chlapec od září nastupuje do nové školy. Období před koncem roku pro něj bylo poměrně náročné, jelikož mění školu a emoce s tím spojené nedokázal adekvátně projevit. Došlo tak k vzedmutí se jaterního větru na podkladě nedostatku Yin Jater.
☯️ Princip léčby: Léčba pomocí fytoterapie (bylinek)
☯️ Výsledek: Po 14 dnech užívání bylinné směsi tiky ustoupily téměř úplně. Následně byla podána vyžívující směs, aby nedošlo k opětovným problémům. Takto se mohou naše neprojevené emoce přeměnit a vytvořit vážnější problém.