Služby

Fyzioterapie

Svěřte se do rukou odborníků

Stále se vzděláváme

Naši fyzioterapeuti se nadále vzdělávají v nových oblastech anatomie, fyziologie i biomechaniky. Tak vám garantují ten nejvyšší standard odbornosti.

Osobní přístup s terapeutem

Celý proces fyzioterapie absolvujete vždy jen s jedním, vámi vybraným fyzioterapeutem. Aby vám terapeut skutečně pomohl, musí vaše tělo dobře znát.

Pomůžete si i sami

Chceme, abyste nás potřebovali v budoucnu co nejméně. Proto vám terapeut ukáže efektivní cviky, které vám uleví od bolesti kdykoliv, kdy to budete potřebovat.

S čím fyzioterapie může pomoci?

 • zlepšení pohybového rozsahu a flexibility – fyzioterapie dokáže vylepšit celkovou hybnost vašeho těla
 • celková rehabilitace – fyzioterapie pomáhá při zotavení se s natažení i natržení svalů a šlach
 • cílená rehabilitace po operacích – v těchto případech fyzioterapie posiluje a obnovuje funkci oslabených svalů
 • náprava chybného držení těla – fyzioterapie pomáhá vylepšit posturiku a tak předchází dalším zbytečným bolestem a problémům
 • léčba chronické bolesti – poradíme si i s chronickými bolestmi zad, krku či kloubů, a to správně aplikovanými terapeutickými metodami

Zajímá vás více?

Nakoukněte do lexikonu nemocí v klientské zóně a třeba si hned rezervujte návštěvu.

¨

Fyzioterapie slovy zákazníků

Všechny reference
 • Lepšího fyzioterapeuta jsem ještě nezažila

  Po létech tápání, hledání a nenacházení dobrého fyzioterapeuta jsem konečně objevila Sakura Clinic. Byla to čistě náhoda. Byla jsem na klinice na konzultaci a v té době mne trápily bolesti hlavy, páteře, tak jsem chtěla zkusit, jak mi pomůžou. Hned při první fyzioterapeutka konzultaci mi hodně ulevila od akutních bolesti a hlavně naučila několik cviků, které je vhodné cvičit i doma. Ze začátku to nebylo jednoduché, protože moje tělo bylo v ubohém stavu.
  Byla jsem u ní už poněkolikáté a mohu z vlastní zkušenosti říci, že lepšího fyzioterapeuta jsem ještě nezažila. Doporučují vyzkoušet.

  Barbora

 • Jsem schopen opět vykonávat většinu aktivit

  100 % profesionalita a skutečný zájem pomoci v kombinaci s osobním a přátelským přístupem. Mám výhřez ploténky, který mě velmi výrazně omezoval při veškerých sportovních i osobních aktivitách. Dnes jsem schopen opět vykonávat většinu aktivit. Děkuji moc!

  Daniel

 • Rameno mám úplně v pořádku

  Děkuji za odbornou péči a pomoc se „zamrzlým ramenem“. Po terapii a cvičení doma mám rameno úplně v pořádku, rozsah pohybu vůbec neomezen. Můžu vřele doporučit!

  Tereza

Metody fyzioterapie, které uleví od bolesti

 • Bazální programy a podprogramy
 • Kineziotaping
 • McKenzie metoda
 • Metoda Ludmily Mojžíšové
 • Měkké techniky a mobilizace
 • Redcord
 • Spirální stabilizace páteře
 • Úprava pohybových streotypů
 • Viscerální terapie
 • Závěsný systém TRX
 • Kraniosakrální biodynamika

Bazální programy a podprogramy (BPP) vychází původně z všeobecně známé Vojtovy metody. I v BPP pracujeme se základnímí pohybovými programy a to tak, aby došlo k celkové změně strategie řízení pohybu – a následně k práci těla na jeho úzdravě.

BPP využíváme pro léčbu jak neurologických, tak ortopedických diagnóz. Mezi časté problémy patří například poranění míchy, periferní i centrální parézy, roztroušená skleróza, poúrazové stavy, bolesti ramenou a kyčlí, bolesti zad, hlavy, skolióza a veškeré funkční poruchy pohybového systému.

Ano, tušíte správně. BPP si efektivně poradí téměř se vším.

Víte, od jakého slova pochází slovo kineziotaping, neboli tejpování? No přece od slova kineze – pohybovat. A pohyb bez bolesti je přesně tím, k čemu vám tejpování pomůže.

Tuto metodu vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase a od té doby se těší stále většímu zájmu. A to nejen u sportovců. Kromě sportem přetížených svalů pomáhá také na bolesti zad, hlavy, kříže, při bolestech po úrazech, při vadném držení těla a dokonce i při menstruačních bolestech.

Tak co, necháte si ulevit od bolesti metodou, která prokazatelně zlepšuje průtok krve i lymfy a tak aktivuje ozdravné procesy těla?

McKenzie diagnostická metoda® (MDT) je mezinárodně uznávaná metoda vyšetření a léčby bolesti páteře a periferních kloubů, vynalezená novozélandským fyzioterapeutem Robinem McKenziem.

Celosvětově je hojně používána již více než 30 let. MDT terapeuti jsou trénováni pro vyšetření a diagnostiku všech oblastí muskuloskeletálního systému. Laicky řečeno, metoda je zkrátka vhodná pro celý pohybový aparát.

Výhodou této metody je, že klient většinou cvičí pouze 1 cvik, který vede k celkovému zmírnění bolestí. V pravém slova smyslu je MDT komplexním léčebným přístupem se spolehlivými principy a zásadami, kterou vedou k doslova hmatatelné úlevě.

Metoda Ludmily Mojžíšové může léčit druh neplodnosti způsobený špatným stavem pohybového systému. Využívá mobilizace, techniky měkkých tkání, pasivní pohyby, masáže a tepelné procedury.

Metoda se zaměřuje na páteř, pánev a svaly celého těla a tak zlepšuje celý svalový korzet.

Obecně pomáhá na bolesti zad, neplodnost, bolestivou menstruaci, bolestivý pohlavní styk, bolesti kostrče, skoliózu, inkontinence, zácpu a bolesti v pánevní oblasti. Zkušený fyzioterapeut s vámi individuálně probere indikaci této metody přímo na vaše potíže.

S bolestmi páteře, kloubů a svalů dokáží efektivně pomoci měkké techniky a mobilizace.

Pomocí měkkých technik ovlivňujeme měkké tkáně – kůži, podkoží, svaly, fascie a všechny svalové úpony. Lehce je protahujeme a napravujeme, a to protahováním, hlazením i tlakem.

Mobilizace postupně manuálně odstraňuje kloubní blokády. Tím pomáhá nejen s obnovením pohyblivosti v kloubu, ale také s lepším průtokem v krevním i lymfatickém oběhu.

Redcord je snadno ovladatelný závěsný systém, který využíváme během fyzioterapie. Je určený především pro ty, kteří byli před zraněním nebo jiným problémem zvyklí na výkonově orientovaný trénink a nyní se potřebují rychle dostat do formy.

Jádrem celého konceptu jsou pečlivě navržená cvičení, při kterých používáte vlastní váhy těla jako odporu. Redrcord využívá vědeckých poznatků ke snížení bolesti, je vhodný při předoperační i pooperační péči i jako sekundární prevence.

Kromě aktivních sportovců jej využijí všichni s ortopedickými, neurologickými, gynekologickými a metabolickými diagnózami.

Cvičení podle MUDr. Richarda Smíška je zaměřené na stabilizaci a mobilzaci páteře. Je celkově vhodné v případě, kdy vás bolí záda, trpíte skoliózou, VDT, plochou nohou či vbočením palce.

Cvičíme v malých skupinách, které vždy vede zkušený fyzioterapeut. Ten věnuje maximální pozornost tomu, abyste cviky prováděli správně a mohli je tak převést do každodenního fungování.

A určitě vás potěší i to, že každá cvičební lekce končí krátkou relaxací, kterou upravujeme podle vašich individuálních potřeb.

Častou příčinou vadného pohybového stereotypu je omezení hybnosti v kloubu, či takzvaná kloubní vůle.

V tomto případě fyzioterapeut pomáhá rozcvičit daný kloub. Dle potřeby provede často i mobilizaci.

Pak se společně můžete začít věnovat nácviku dobrého pohybového stereotypu a zapojení svalů do správného pohybu. Výsledkem je celkově správné držení těla a dlouhodobá úleva od bolestí zad a kloubů.

Zdravé orgány mají fyziologický pohyb. Jeden orgán se pohybuje vůči druhému orgánu (kloužou vůči sobě). Při únavě nebo u nemocných jedinců se pohyb zpomaluje – a právě tehdy je vhodné začít s viscerální terapií.

Tato novinka ve fyzioterapii cíleně pracuje s orgány přes jejich přirozené obaly. Tak je uvolňuje a zlepšuje jejich funkce.

Viscerální terapie je vhodná pro všechny ty, kdo mají pohybové obtíže, pro ženy s gynekologickými problémy a pro všechny se zažívacími potížemi.

Závěsný systém TRX buduje stabilní a silné tělesné jádro (core), které je základem všech efektivních pohybů lidského těla. Cvičení s tímto systémem je zábavné a přináší úžasné výsledky, co se celkového nárůstu svalové hmoty týče.

TRX umožňuje doslova trojrozměrné pohyby, které není možné provádět s žádným jiným fitness nářadím, a tak celkově zvyšuje výkonnost vašeho těla.

Cvičení je vhodné pro muže, ženy i děti – zkrátka pro všechny, kteří mají pohybové obtíže, chtějí budovat svalovou hmotu a zpevnit střed těla.

Kraniosakrální biodynamika – jemný a harmonizující přístup k našemu zdraví. Jde o uzdravování hlubokým klidem.

Jde o celostní metodu, která podporuje vnitřní moudrost těla a jeho schopnost nalezení rovnováhy a zdraví. Podporuje naši důvěru v život a rozvoj našeho vnitřního potenciálu. Působí nejen v rovině tělesné, ale i psychické a duchovní.

Zdraví není stavem, ale je silou, která v nás proudí celý život.

Životní síla ovlivňuje fungování každé naší buňky. Od početí se díky ní vyvíjíme, rosteme a udržujeme v nejlepší možné rovnováze až do smrti.

Všechny naše části jsou spojeny velmi jemnou a hustě tkanou sítí a neustále spolu komunikují. Vše, co si myslíme, cítíme a děláme, tuto síť neustále ovlivňuje a přetváří a všechny její části na změny reagují.

Během života mohou nastat okolnosti, které v našem těle či psychice naruší zdravý pohyb naší životní síly. Tělo reaguje obrannými reflexy a napětím, které blokuje léčivé zdroje. Životní energie pak namísto zdravého proudění směřuje do těchto destruktivních vzorců a posiluje je. Naše buňky mění svou strukturu, metabolismus a začínají fungovat jinak.

V těchto situacích je třeba vytvořit prostor pro obnovení zdravého pohybu životní energie. Kranio napěťové vzorce oslovuje a rozpouští. Stažená místa se mohou rozvolnit a osvobodit energii, která v nich byla zadržovaná. Buňky tak opět dostávají informaci plného zdraví.

Pomocí jemného doteku, naslouchající přítomnosti a hlubokého klidu podpořím vaše samoúzdravné procesy.

V hluboké úctě, tichu a klidu se spojuji s živoucím polem zdraví a inspiruji k tomu i vaše tělo. Jemný dotek a naslouchající přítomnost, bez záměrů hodnotit a interpretovat, umožňuje vaší vnitřní léčivé moudrosti se projevit.   Můžete tak prožít okamžiky hlubokého spočinutí a odevzdání se principu, který vás přesahuje a zároveň je vaší podstatnou součástí. Společně ponecháme sílu, která vaše tělo stvořila, aby jej i léčila.

 

Oblasti působení kraniosakrální biodynamiky

FYZICKÉ OBTÍŽE
bolesti a chronické obtíže pohybového aparátu, bolesti žaludku nebo jiných orgánů, poruchy imunitního systému, hormonální poruchy, menstruační obtíže, astma, bolesti hlavy, migrény.

PSYCHICKÉ A PSYCHOSOMATICKÉ OBTÍŽE
deprese, vyčerpání, únava, vyhoření, chronický únavový syndrom, poruchy spánku, stres, neschopnost se uklidnit.

TRAUMA A POTRAUMATICKÉ SYMPTOMY
následky úrazů, příprava na plánovanou operaci, pooperační obtíže a regenerace po narkóze, emoční a tělesné šoky, pocity odcizení a úzkosti.

TĚHOTNÉ A PO PORODU
zmírnění těhotenských obtíží, příprava na porod, poporodní regenerace, rozpouštění porodních a prenatálních traumat, upevnění vztahu mezi matkou a dítětem, obava z mateřství, podpora v nové životní situaci.

PODPORA V OSOBNÍM ROZVOJI
celková harmonizace, posílení a stabilizace, prohloubení schopnosti vnímat vlastní tělo, integrace těla, mysli a duše, načerpání energii a hluboký odpočinek, zmírnění stresu a napětí, pocit oddělenosti.

DĚTI
poporodní regenerace, KISS syndrom, rozpouštění porodních a prenatálních traumat, hyperaktivita dětí, poruchy učení, koliky, dráždivost, poruchy spánku, podpora při přechodu do nové vývojové fáze, podpora v období životních změn, doba intenzivního růstu.

¨

Fyzioterapie
příběhy z praxe

Všechny příběhy z praxe

Kdo se o vás postará

Jste v dobrých rukou

Rectangle 14 | Fyzioterapie

Lidé jsou pro mně obrovskou studnicí moudra

Fyzioterapie je krásný obor, který jsem si zamilovala. V uších mi stále zní věta profesora Lewita: „Ten kdo léčí jen v místě bolesti, je ztracen.“ Často je totiž příčina bolesti úplně někde jinde, než tam, kde samotná bolest vyzařuje. Baví mě to pátrání po pravé příčině obtíží a rozklíčování „záhad“ našich těl.

Vy, Lidé jste pro mě obrovskou studnicí moudra a zkušeností a velmi často se učím já od Vás. Takže za Vás moc děkuji a Těším se na setkání s Vámi.

Fyzioterapie

Celková doba terapie zahrnuje: samotnou terapii, desinfekci a přípravu místa, převlečení zákazníka.

 • Vstupní vyšetření

  Zahrnuje vstupní diagnostiku s terapii

  • Děti 4-14 let
   60 min
   1 100 Kč
  • Dospělý od 15let
   90 min
   1 590 Kč
  • Dospělý od 15let
   120 min
   1 890 Kč
 • Opakované terapie:

  • Terapie
   30 min
   640 Kč
  • Terapie
   60 min
   890 Kč
  • Terapie
   90 min
   1 290 Kč
  • Terapie
   120 min
   1 690 Kč
 • Kraniosakrální terapie

  • Biodynamika
   90 min
   1290 Kč

Klientská zóna

Udělejte první krok ke zdraví

Rezervujte si svůj termín přes Klientskou zónu, nebo nám jednoduše zavolejte.